Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Iyul 2020   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
10.12.2017

Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni munosabati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi sohasini rivojlantirish, tarmoqni kompleks modernizatsiya qilish va ishlab chiqarish samaradorligini oshirish, fermerlik harakatini yangi bosqichga ko‘tarish, zamonaviy innovatsion ishlanmalar va ilg‘or xorijiy tajribalarni amaliyotga joriy etish kabi dolzarb masalalar yechimiga qaratilgan islohotlar o‘zining ijobiy natijalarini bermoqda. 

O‘z navbatida, bugungi kunda agrar sohada erkin bozor munosabatlarini joriy etish, ta’lim, fan va qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarishini integratsiyalash, yer va suv resurslaridan oqilona foydalanish, tizimni yuqori malakali kadrlar bilan ta’minlash borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. 

Qishloq xo‘jaligi sohasidagi ko‘p yillik fidokorona mehnati, barcha qishloq xo‘jaligi ekinlaridan mo‘l hosil yetishtirib, xalqimizning rizq-ro‘zi va farovonligini, yurtimizning iqtisodiy qudratini va eksport salohiyatini yuksaltirish, oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlash ishlariga qo‘shgan salmoqli hissasi, agrar sektorda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish va davlat dasturlari ijrosini ta’minlash, yerlarning meliorativ holatini yaxshilash, ilg‘or agrotexnologiyalarni amaliyotga joriy etish borasidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin: 


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor»

Xaydarova Zaynab - Narpay tumanidagi «Mehnat-rohat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jalik xodimi»

Axmedov Muxamad Ismatovich -Buxoro tumanidagi «Madaniyat Muhammad Ismat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator»

Raximov Botir - «Amu-Qashqadaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati 

Xamrayev Shavkat Raximovich - O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirining suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi»

Sanginov Abdugani Abduraxmonovich - «O‘zbekgidroenergo» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi 

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Abdullayev Umid Valiyevich - «UzGIP» mas’uliyati cheklangan jamiyati texnik direktori 

Amirqulov Qurban - Muzrabot tumanidagi «Amirqul bobo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Murotova Lola Ne’matovna - Oltiariq tumanidagi «Nurli obod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Xadjayev Mansurxadja - Farg‘ona viloyati o‘rmon xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘i 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduraimov Odiljon - mehnat faxriysi

Abduraximov Abdukaxar - Namangan shahridagi «Transnambat servis» asalarichilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Abduraxmonov Abdunabi Abduraimovich - Sharof Rashidov tumanidagi «Qo‘rg‘ontepa» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Aliyev Nomaz Jo‘rayevich - Qumqo‘rg‘on tumanidagi «Yakkatut g‘allakori» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Axtamov Ilg‘or Raxmatovich - Karmana tumanidagi «Anvar Axtamov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Bekbauliyev Karimbay Reimovich - «Quyi Amudaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Suyenli» irrigatsiya tizimi boshqarmasi «Suyenli parallel» uchastkasi muhandis-gidrotexnigi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Belolipov Igor Vladimirovich - Toshkent davlat agrar universitetining «Dorivor o‘simliklar va botanika» kafedrasi professori 

Buranov Uktam Mamarajabovich - «Karmana-Konimex» irrigatsiya tizimi boshqarmasi ekskavator mashinisti, Navoiy viloyati 

Doniyorov Dilmurod Amirovich - Narpay tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Kamilov Asil Ikramovich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining «Traktorlar va avtomobillar» kafedrasi dotsenti 

Karimov Qo‘chqor Salimovich - Qiziltepa tumanidagi «Qo‘chqor Karimov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Komilov Tursunboy - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Komilov Tursunboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Kurbanov Ilxam Uzakovich - Qarshi magistral kanalidan foydalanish boshqarmasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati 

Kurbanova Mukarram Tuxtasinovna - Izboskan tumanidagi «Izboskan pilla mirishkori» pillachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Madjitov Abduvoxid Abdurashitovich - Andijon viloyati qishloq va suv xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari 

Matniyozov Po‘lat Yoqubovich - Bog‘ot tumanidagi «Yaqub bobo o‘g‘li Omon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati 

Mirzajonov Qirg‘izboy - Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va yetishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot instituti bosh ilmiy maslahatchisi 

Mirsaatov Miragzam Mirpulatovich - «Toshkentparranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi, Toshkent viloyati 

Nadjimov Marat Faxriyevich - «O‘zsuvloyiha» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori 

Ozatov Egamberdi - Chinoz tumanidagi «Quyunboy ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Okmanov Bazarboy Jumabayevich - Shovot tumanidagi «Anor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati 

Ollaberganov Otaboy Baltayevich - Xiva tumanidagi «Boltaboy oqsoqol» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati 

Parmanov Saydulla - Zarbdor tumanidagi «Toshkeskan» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Ruziboyev Baxodir Kuchkorovich - «UzGIP» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori 

Ruzimuradov Gulmurat - Qarshi tumani fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi, Qashqadaryo viloyati 

Sobirov Ismoil Eshonovich - Olot tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Sultanov Rajabbay - Amudaryo tumanidagi «Usta Allayar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Suyunov Esanbay Tadjibayevich - «Sirdaryo-Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Uchtom» irrigatsiya tizimi boshqarmasi uchastka ekskavator mashinisti, Jizzax viloyati 

Tajaxmetov Davletali - Yuqori Chirchiq tumanidagi «Tojaxmedov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Toshboltayev Maxamad Tojaliyevich - Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash va elektrlashtirish ilmiy-tadqiqot instituti direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari 

Toshpo‘latov Bahodir Jo‘raniyozovich - Sherobod tumanidagi «Toshpo‘latov Bahodir Jo‘raniyozovich» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Tukliyev Ibroxim Badalovich - Buxoro tumanidagi «O‘ktam Ibrohim To‘qli» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Tursunov Nurmamat - Samarqand viloyati G‘o‘za urug‘chiligi birlashmasi raisi 

Tuxtasinov Maxmudjon - Jalaquduq tumanidagi «Obod vodiy sohibkori» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Umedov Abdullo - Koson tumanidagi «Zargar tong» suv iste’molchilari uyushmasi raisi, Qashqadaryo viloyati 

Usmonov Oribjon Isakovich - «Norindavsuvmaxsuspudrat» davlat unitar korxonasi ekskavator mashinisti, Namangan viloyati 

Xayitov Toshtemir Djumayevich - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Juma Xayitov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Xalilov Nasriddin - Samarqand qishloq xo‘jalik institutining «O‘simlikshunoslik» kafedrasi mudiri 

Xonaliyev Eshqurbon - Kasbi tumanidagi «Qamashi rusti-rosti» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati 

Xudayberdiyeva Ayzada Musayevna - O‘rta Chirchiq tumanidagi «Pilla» ishlab chiqarish sho‘’ba korxonasi brigada boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Hamzayev Ne’matulla - Pastdarg‘om tumanidagi «Ne’matullo Sherboburlar dalasi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Chinibekova Mamlakat Xalbutayevna - Guliston tumanidagi «Gulistonagropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Sirdaryo viloyati 

Choriyeva Jumaxol Qurbonovna - Boysun tumanidagi «Boysun terakli» fermer xo‘jaligi pillachisi, Surxondaryo viloyati 

Sharipov Shavkat Uktamovich - Samarqand shahridagi «Sharq sanoat» konsernining direktorlar Kengashi raisi, Samarqand viloyati 

Shurova Lyudmila Georgiyevna - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining katta ilmiy xodimi 

Ergashev Biytemir Toshboyevich - Zomin milliy tabiat bog‘i noziri, Jizzax viloyati 

Yusupniyazov Mirzabay Turganbayevich - Nukus tumanidagi «Iqlas-Orinbay» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Yusupov Giyaz Usmonovich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining «Gidrologiya va gidrogeologiya» kafedrasi dotsenti 

«Do‘stlik» ordeni bilan

Azizov Xayitboy Karimovich - Arnasoy tumanidagi «G‘ani ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Aliboyev Salimjon Sobirovich - Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Shodlik» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Amirov Chori - Qiziriq tumanidagi «Istara g‘olibi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Atabayeva Xalima Nazarovna - Toshkent davlat agrar universitetining «Soya va boshqa moyli ekinlar yetishtirish agrotexnologiyalari» kafedrasi professori 

Atadjanov Farxod Bog‘ibekovich - Ellikqal’a tumanidagi «Tohir o‘g‘li Bog‘ibek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Ataxanov Farxodjon Mamrasulovich - Paxtaobod tumanidagi «G‘ulomqodir» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Axmedov Xoliknazar Ergashevich - Baxmal tumanidagi «Elyor Ergashev» bog‘dorchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Axmedova Mutabar Mirzarasulovna - Rishton tumanidagi «Ixtiyor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Babayeva Ranoxon Nematovna - Yangiyo‘l tumanidagi «Ne’matjon olmalari» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Bakun Anna Fedorovna - O‘zbekiston Respublikasi Davlat veterinariya qo‘mitasining Respublika hayvonlar kasalliklari tashxisi va oziq-ovqat mahsulotlari xavfsizligi davlat markazi laboratoriya mudiri 

Bekmuratov Rustam Eshburiyevich - Angor tumanidagi «Eshburi Bekmurodov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Bozorova Ra’no Xaydarovna - Dehqonobod davlat o‘rmon xo‘jaligi direktori, Qashqadaryo viloyati 

Bo‘tayev Ravshan Odilovich - Shahrixon tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi bosh mutaxassisi, Andijon viloyati 

Gaipov Murat Xojabayevich - Chimboy tumanidagi «Lanekstrakt» qo‘shma korxonasi ijrochi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Doroxova Yelena Aleksandrovna - Akademik M.Mirzayev nomidagi bog‘dorchilik, uzumchilik va vinochilik ilmiy-tadqiqot instituti katta ilmiy xodimi 

Jurakulov Noryigit - Oqoltin tumanidagi «Yorbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Ibragimov Boynazar Rustamovich - Yangiariq tumanidagi «Asqar Abror G‘ulomjon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati 

Ilyasov Orifjon Elmuratovich - Tayloq tumanidagi «Orzu Olim Dilmurod asallari» ko‘p tarmoqli asalarichilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Kistauov Nurdilla Utekulovich - Uchquduq tumanidagi «Aq shat» fermer xo‘jaligi cho‘poni, Navoiy viloyati 

Kojageldiyev Kenesbek Aymbetovich - Tomdi tumanidagi «Aymbet» femer xo‘jaligi cho‘poni, Navoiy viloyati 

Kuryozov Egamberdi - Xorazm davlat o‘rmon xo‘jaligi o‘rmon muhandisi 

Qoraboyev G‘aybullo Qultayevich - Mirishkor tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati 

Mamadaliyeva Barno Obloberdiyevna - Urgut tumanidagi «G‘alaba» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Mamadumarov Ortiqmat Sobirovich - «Namangan agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining o‘rinbosari, Namangan viloyati 

Matmurotov Gulimboy Bozorboyovich - «Xorazm agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Gurlan tumani filiali mexanizatori, Xorazm viloyati 

Maxmatmurodov Shadiyar Xayitovich - Koson tumani veterinariya bo‘limi uchastka mudiri, Qashqadaryo viloyati 

Maxmudov Xaydar Xusanovich - O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasining Surxondaryo viloyati bo‘yicha o‘rmon muhofazasi inspektori 

Nagimetov Oraxbay - Qoraqalpog‘iston dehqonchilik ilmiy-tadqiqot instituti direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Nazarova Maxsuda Nishanovna - Xatirchi tumanidagi «Nazar bobo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Namazov Abdukadir Djalilovich - Sirdaryo tumanidagi «Mehridaryo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Nematov Isroil - Mirzaobod tumanidagi «Qora qayin anor sharbati» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Nurmatov Abduxoshim Xojimatovich - Buloqboshi tumanidagi «Abduxoshim Nurmatov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Oripov G‘ayratjon - Beshariq tumanidagi «G‘ayratjon Oripov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Ruziyev Karimjan - «To‘polangsuvGESqurilish» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «Rezaksoysuvqurilish» unitar korxonasi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Ruzmatova Ma’mura Axmatovna - Parkent tumanidagi «Zarkent Ma’mura Ro‘zmatova» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Rustamov Sevdiyor Safoyevich - Navbahor tumanidagi «Safo Sevdi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Sattorov Baxtiyor Shokirovich - Farg‘ona tumanidagi «Abdusattor ota o‘g‘li Shokirjon hoji» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Soliyev Alijon Amonovich - G‘ijduvon tumani veterinariya bo‘limi uchastka mudiri, Buxoro viloyati 

Teshabayev Baxodir Numandjanovich - «Farg‘onabaliqsanoat» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati 

Utarbayev Yelubay Asantayevich - Taxtako‘pir tumanidagi «Aydos qala sharo‘asi» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Fayziyev Yaxyo Sharafovich - Romitan tumanidagi «Fayz» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Xabibullayeva Mutabarxon Abdubannobovna - Farg‘ona shahridagi «Shamsuddinov» fermer xo‘jaligi asalarichisi, Farg‘ona viloyati 

Xaydarova Nasibaxon Ibragimovna - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi «Bosh pillaxona» mas’uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Namangan viloyati 

Xojiyeva Sayyora Qo‘yliboyevna - Piskent tumanidagi «Xojiyev Dovutbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Xoliqov Aslon Umarovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi qoshidagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasining «O‘zbekiston» nasos stansiyasi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Hojiyev Nazar Qurbonovich - Jondor tumanidagi «Bo‘ston Nazar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Chernova Galina Mixaylovna - O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasining O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti yetakchi mutaxassisi 

Eshkuvatov Ermamat Babayorovich - G‘uzor tumanidagi «G‘uzor» qorako‘lchilik mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Qashqadaryo viloyati 

Yuldashev Lutfulla Umriyayevich - Bo‘stonliq tumanidagi «Bo‘ston Yuldashev Lutfulla» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Yusupov Shamsitdin Esanovich - «Xarxo‘r-Duoba» irrigatsiya tizimi boshqarmasining «Vobkentdaryo» kanali boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Yusupova Gulbaxar Erkinovna - Beruniy tumanidagi «Karimov Rustamboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Yusupova Gulxumor Turabovna - «Agrokimyohimoya» aksiyadorlik jamiyatining G‘ijduvon tumani filiali bosh agronomi, Buxoro viloyati 

Yalgashev Shuxrat Xoliqnazarovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi qoshidagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasining Nurota suv ta’minoti uchastkasi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Yaxshibayev Zokir Jurayevich - Paxtakor tumanidagi «YaZ Bekzod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

«Shuhrat» medali bilan

Abdikarimov Sharibay Baltabayevich - Chimboy tumanidagi «Zayûr» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Abdullayev Bexzod Nabiyevich - Xo‘jaobod tumanidagi «Xo‘jaobod feruzasi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Abduxolikov G‘ayrat Saydivaliyevich - Zarbdor tumanidagi «Shaboda shamoli» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Abitov Xojageldi Turimbetovich - «Qoraqalpog‘iston agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Taxtako‘pir tumani filiali mexanizatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Avazov Dilmurod Sultonmurodovich - Sariosiyo tumanidagi «Imkon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Avliyakulov Odil Ozodovich - «Qashqadaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qarshi tumani filiali kombaynchisi, Qashqadaryo viloyati 

Akbarov Nizomjon Ergashbayevich - Quvasoy shahridagi «Akbarov Ergashboy bog‘i» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Allayev Ixtiyor Buriyevich - Sirdaryo tumanidagi «Ixtiyor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Allaniyazov Muratbay Maxsetovich - «Qoraqalpog‘iston agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qonliko‘l tumani filiali mexanizatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Arslanov Ismailjon Usmanovich - Namangan tumanidagi «Usta Qurbon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Babadjanov Zakirjan Samandarovich - Beruniy tumanidagi «Shukurulla Bobojonov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Babajanov Kamoliddin Eshonkulovich - Bulung‘ur tumanidagi «Bobojon ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Babamuratov Sobir To‘xtamishovich - «Surxondaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Termiz tumani filiali mexanizatori, Surxondaryo viloyati 

Bazarov Diyor Gafurovich - G‘allaorol tumanidagi «Sangzor-parranda» xususiy korxonasi direktori, Jizzax viloyati 

Berdimuratov Farxod Azamovich - «Jizzax agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Do‘stlik tumani filiali mexanizatori, Jizzax viloyati 

Buranov G‘anijon Valiyevich - Sirdaryo meliorativ ekspeditsiyasi ekskavator mashinisti, Sirdaryo viloyati 

Djurayev Avazbek Adilovich - Boyovut tumanidagi «Zukko-ziyo lochin» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Juraboyev Sobirjon Abdusamadovich - Kosonsoy tumanidagi «Kushon roxi safed» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Jurayev Dilshod Xomidovich - Pop tumanidagi «Xomidjon Davron» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Izbosarov Dehqonali Yusupjonovich - Chust tumanidagi «Yusupjon hoji Izbosarov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati 

Imomov Hamdam Haydarovich - Peshku tumanidagi «Qo‘shshaobod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Imomov Tulqin Shodiyevich - Payariq tumanidagi «To‘polos» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Iskandarova Marxabo Sharipovna - Yangiariq tumanidagi «Yangiariq kumush tola» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Xorazm viloyati 

Ishnazarov Xushboq Xujaqulovich - Sho‘rchi tumanidagi «Nurmat Xo‘jaqulov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Karimov Xusnidin Mo‘minovich - Asaka tumanidagi «Obod turmush orzusi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Kosimov Sobirjon Narzulloyevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi payvandchisi 

Qilichov Ramazon Babajanovich - «Buxoro agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qorako‘l tumani filiali mexanizatori, Buxoro viloyati 

Kutliyev Kadambay Raximovich - Xiva tumanidagi «Raximbergan hoji Anbar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati 

Madraximov Nosirjon Oripovich - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Inter Agro Star» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati 

Mamadaliyev Yuldash Kuchkorovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi haydovchisi 

Marasulov Rozikjon Urinboyevich - «Dang‘aradavsuvmaxsuspudrat» davlat unitar korxonasi ekskavator mashinisti, Farg‘ona viloyati 

Matkarimov Ravshonbek Sabirovich - «Shovot-Qulovot» irrigatsiya tizimi boshqarmasining «Urganch-arna» kanali ekskavator mashinisti, Xorazm viloyati 

Mirzayev Shavkat Kenjayevich - Paxtachi tumanidagi «Mirzayev Shuhrat Kenjayevich» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati 

Muminov Barno Raxmanovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi buldozer mashinisti 

Norboyev Abdusamat Daminovich - Denov tumanidagi «Mehnat – farovon hayot» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati 

Normatov Baxodir Abdusalomovich - Oqoltin tumanidagi «Baxodir Nuriddin Komiljon» baliqchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Pirjanova Zulfiya Gadimovna - «Shovot don mahsulotlari» aksiyadorlik jamiyati laboranti, Xorazm viloyati 

Primqulov Ro‘ziqul Ummatqulovich - Boyovut tumanidagi «Sardorbek Eldorbek buyuk» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 

Raxmatov Tuxtaboy Kamalovich - Toshkent tumanidagi «Kamol To‘xtaboy baraka» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati 

Raxmatullayev Numonjon Mamayunusovich - «Farg‘ona agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Beshariq tumani filiali mexanizatori, Farg‘ona viloyati 

Samadov Baxtiyor Xalimovich - Qiziltepa tumanidagi «Xazina» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati 

Saparmatov Xurshid Muxiddinovich - «Toshkent viloyati agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Bo‘ka tumani filiali mexanizatori, Toshkent viloyati 

Tolipov Sahob Korshiboy o‘g‘li - «Sirdaryo agroservis MTP» ma’suliyati cheklangan jamiyatining Sardoba tumani filiali kombaynchisi, Sirdaryo viloyati 

Toshniyozov Qobiljon Ismoilovich - «Navoiy agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Xatirchi tumani filiali mexanizatori, Navoiy viloyati 

Tuychiyev Sayfiddin Minigaliyevich - «O‘zmaxsussuvqurilish ixtisoslashgan kompaniyasi» davlat korxonasining «Sirdaryomaxsussuvqurilish» filiali ishchisi 

Turayev Abdurasul Xasanovich - Yozyovon tumanidagi «Xayrulla» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati 

Umarov Savriddin Sadullayevich - Qorovulbozor tumanidagi «Umar Sharif» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati 

Xamroyev Kamoljon Juraqulovich - «Qashqadaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Kitob tumani filiali mexanizatori, Qashqadaryo viloyati 

Xidirov Normamat Sulaymonovich - Yangiobod tumanidagi «Shans-Imkon» chorvachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati 

Xolboyev Sharafidin Zakirovich - «Toshkent viloyati agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Oqqo‘rg‘on tumani filiali mexanizatori, Toshkent viloyati 

Xolmatov Maxmud Xayitbayevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktorining o‘rinbosari – gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi boshlig‘i 

Xudayberganova Nuquljon Rejabovna - Qo‘shko‘pir tumanidagi «O‘rtayap bioservis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati 

Xudoyberdiyeva Soxiba Muxtorovna - Baliqchi tumanidagi «Koinot» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati 

Ergashov Normurod Kodirovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi haydovchisi 

Yuldoshev Zafar Qarshiyevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi ekskavator mashinisti 

Yaxyayev Utkirjon Tuychiyevich - Xovos tumanidagi «Saboxat Xaydarovna» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati 




O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti
Sh.MIRZIYOYEV 

Toshkent shahri, 
2017-yil 7-dekabr 

Fikr va mulohazalar

Spam bot protection (CAPTCHA)

So‘nggi yangiliklar: